Ο τελικός Κυπέλλου Coca Cola εξελίχθηκε σε αγώνα θρίλερ αφού ο Κυπελλούχος Κύπρου κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης. Στην κορύφωση του αγώνα, ο ALPHA Κύπρου έφτασε 53,9%.

Η μετάδοση του αγώνα άρχισε στις 20:00 με το pre game, με τον διαιτητή να σφυρίζει την έναρξη του αγώνα στις 20:30 με τα κοντέρ της AGB Nilesen να καταγράφουν ποσοστό 38,5%. Το 90λεπτο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 1 -1, με αποτέλεσμα ο τελικός Κυπέλλου να οδηγηθεί σε παράταση.

Ο Τελικός Κυπέλου Coca Cola τα είχε όλα!

Γκολ, αγωνιστική ποιότητα και από τις δύο ομάδες, ανατροπές, ωραίες φάσεις και πολλές κίτρινες κάρτες… με αποτέλεσμα οι φίλαθλοι να ζήσουν ένα ποδοσφαιρικό «θρίλερ» από την αρχή μέχρι και το τέλος του αγώνα. Ο ενδεικτικός Μέσος Όρος τηλεθέασης του αγώνα ήταν στο 43,6%, με την κορύφωση να φτάνει στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης με ποσοστό 53,9%.